Обрати сторінку

Schmedt разработала новую технологию клеевого скрепления книжных блоков

Schmedt розробила нову технологію клейового скріплення книжкових блоків

Німецька компанія Schmedt, що випускає широку лінійку поопераційного обладнання для виготовлення книг у твердій палітурці, розробила нову технологію клейового скріплення книжкових блоків, яка отримала назву Ribler. Виробник стверджує, що йому вдалося не тільки об’єднати в одному рішенні основні переваги поліуретанового та гарячого клеїв – майже миттєве схоплювання та міцне скріплення, – але й додатково забезпечити розкриття блоку майже на 180 градусів.

Розкритий блок, склеєний за технологією Ribler

Технологія Ribler дозволяє надійно скріплювати практично будь-які папери (офсетні, крейдовані, некрейдовані, високоглянцеві та ін.) щільністю до 350 г/м2. Враховуючи це однією з перспективних сфер застосування нової розробки Schmedt є виробництво фотокниг, де часто використовуються щільні глянсові папери, які складно склеїти існуючими клеями.

Процес склеювання блоку за технологією Schmedt Ribler складається з наступних етапів:

 • на машині PraziBind-F виконується підготовка корінця блоку – він злегка “розпушується” (не плутати з торшонуванням – це інша операція);
 • на машині PraziBind-B на корінець наноситься спеціальний праймер, який переводить волокна з гідрофільного стану гідрофобний; він покращує адгезію клею до паперу.
 • Другою операцією на PraziBind-B наноситься спеціальний холодний клей, витрата якого, за словами представників Schmedt, набагато нижча за поліуретановий або традиційний холодний клей.

Блок після підготовки

Представники Sсhmedt розповіли, що сам процес був винайдений “однією європейською хімічною компанією”, яка в майбутньому випускатиме праймер і клей. Schmedt ж розробила відповідне обладнання і займатиметься його продажем та обслуговуванням. На даний момент компанія має комплекс із двох машин початкового рівня з продуктивністю близько 50 книг/год. Пізніше планується випустити потужніші пристрої, на яких можна буде випускати до 100 і 300 книг/год.

В даний час машини PraziBind-F та PraziBind-B представлені в демо-центрі Schmedt у Гамбурзі у вигляді прототипу, але в компанії запевнили, що продажі відбудуться вже цього року.

SCHMEDT РОЗРОБИЛА НОВУ ТЕХНОЛОГІЮ КЛІЄВОГО СКРІПЛЕННЯ КНИЖКОВИХ БЛОКІВ

  Монастирський
  Сергій Володимирович

  +380503322194

  Заповніть заявку

  прізвище ім'я

  Назва організації

  місто, адреса

  Електронна пошта

  телефон

  предмет запиту